گردشگری؛ کلید توسعه، موفقیت و رفاه
سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO) روز گردشگری امسال (۵ مهرماه) را ” یک میلیارد گردشگر؛ یک میلیارد فرصت” نام نهاده است.این شعار ، بیش از هر چیز، مبین توجه به نقش صنعت گردشگری در توسعه، به مفهوم همه جانبه ی آن است. این روز در ایران با شعار ” هر گردشگر، یک فرصت” برای آشنایی با ایران، نام گذاری شده است. با این هدف که با نگاهی نو، نظر جامعه ملی، به ویژه صاحب نظران، تصمیم سازان، تصمیم گیران و فعالان و دست اندرکاران بخش، به این حوزه کارساز و موثر جلب گردد.
با توجه به نقش اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی سفر در حیطه فردی و جمعی، به ویژه در افزایش ارتباط و تعاملات جهانی و تحقق جهانی شدن این روز در سراسر جهان به اشکال مختلف گرامی داشته می شود.
بنا به توصیه های پانل تخصصی سازمان ملل در پایداری جهانی، اهداف توسعه هزاره سوم تا ۲۰۱۵ باید با اهداف توسعه پایدار جایگزین شود.
چهار رکن اصلی این اهداف عبارتند از: حذف فقر شدید؛ پایداری زیست محیطی؛ مشارکت اجتماعی؛ و حکمرانی خوب؛ به این معنی که منافع حاصل از پیشرفت فناوری و حکمرانی خوب باید برای همگان در دسترس باشد. سازمان جهانی به مساله گردشگری- به هر گردشگر- به عنوان یک فرصت می نگرد. فرصت از این حییث که گردشگری در بعد اجتماعی می تواند مولفه ای برای ارتباطات، تبادل فرهنگ، گفتگو، شناخت، تعامل و مدارا، توزیع ثروت و رونق متوازن اقتصادی، همزیستی مسالمت آمیز و به تبع آن بنیانی برای گسترش و پایداری صلح و ثبات در جهان، هموار شدن زمینه تعالی و ارتقاء شاخص های توسعه انسانی، باشد.
توسعه باید تمام جنبه های اقتصادی، اجتماعی، زیست محیطی، نهادی و سیاسی را به طور متوازن در بر داشته باشد. توسعه از مشهود ترین آثار حکمرانی خوب است که رفاه و بهره مندی همگان را از مواهب طبیعی و معنوی فراهم می سازد. از این روست که سازمان جهانی جهانگردی، گردشگری را : “کلید توسعه، موفقیت و رفاه ” می داند.

در این راستا شرکت سرمایه گذاری و گردشگری ساینا شاهوار در زمینه گردشگری و ایجاد کمپ های طبیعت گردی ،راهبری و راه اندازی تورهای سازمانی ،آفرود و نیز جذب ،پذیرش و هماهنگی  آنها  و همچنین تورهای گردشگران داخلی و خارجی جهت بازدید از طبیعت های بکر  و ایجاد توقفگاه های بین راهی فعالیت دارد.
باتوجه به مطالب بالا، گردشگری یکی از صنعت هایی است که برای بسیاری از کشورها در آمد زایی فوق العاده ای دارد و امروزه با رشد تکنولوژی های جدید، سرمایه گذاری و توجه به آن بیش تر شده است .کشور عزیزمان ایران ، دارای جاذبه های گردشگری منحصر به فرد و ویژه ای می باشد، از این روی برای رشد و ارتقای این صنعت باید امکانات و زیر ساخت های آن را هرچه بیش تر فراهم کرد .از این روی شرکت سرمایه گذاری و گردشگری ساینا شاهوار اقدام به سرمایه گذاری و ایجاد امکانات رفاهی و زیر ساخت های لازم در این زمینه نموده است ودارای چشم اندازی روشن و پر بار برای صنعت گردشگری کشورمان می باشد.